نشست هم اندیشی درباره ی ̎ فرآیندهای مشارکت ̎ در تاریخ 96/9/14 با حضور نمایندگان دستگاه های دولتی عضو کمیته هماهنگی محلی مینودشت ، نماینده شبکه سمن های محیط زیست و منابع طبیعی استان گلستان و تیم مشاور بسیج جوامع محلی پروژه مدیریت چند منظوره جنگل های هیرکانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد .

 

در این کارگاه دکتر سعید نوری نشاط مدرس این دوره مطالبی را در مورد مفاهیم مشارکت ، پلکان و نردبان مشارکت ارائه کردند و فرصتی را در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند تا درباره فرآیند مشارکت با یکدیگر به گفت و گو بپردازند و تجربیات و نظرات خود را درمورد اعتماد بخشی در روستاها بیان کنند.

 

وی پس از دریافت نظرات شرکت کنندگان درباره فرآیند مشارکت ، مشارکت را همچون نردبانی تشبیه کرد که در پله های پایین آن مشارکت شکل نمی گیرد و گاها در برخی از نقاط مشارکت به شکل جسته و گریخته خواهد بود. برای اینکه مشارکت تحقق پیدا کند انسان ها باید به تدریج به سمت بالا پیش بروند.

 

در انتهای کارگاه نوری نشاط مطرح کرد که قرار است 18 و19 آذر نیز کارگاهی با هدف آشنایی با جنگلداری اجتماع محور در مینودشت برگزار شود و در آن نیز مفهوم مشارکت مرور خواهد شد و این نشست مقدمه ای بر برگزاری این کارگاه در شهرستان مینودشت می باشد.