شناساندن ظرفيت هاي توريستي در کشورهايي که در اين زمينه موفق عمل نموده اند موجب شده است تا صنعت گردشگري به يکي از مهمترين و يا حتي در بعضي، به اصلي ترين منبع درآمدهاي ارزي اين کشورها بدل شود. ولي آنچه در اين بين مسلم و مسجل است اينکه اين کشورهاي موفق، در شناسايي و يافتن پتانسيلهاي گردشگري سرزمين خود صحيح عمل نموده و در شناساندن آنها به ساير کشورها نيز از هيچ تلاشي فرو گذار نکرده اند و در راستاي اين حرکت خود از نمايشگاهها نيز به عنوان يک ابزار بسيار مهم که در سطح بين المللي رسماً پذيرفته شده اند بهره مي جويند.

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته امسال با شعار «ایران، فراتر از انتظار" و با حضور بیش 400 شرکت داخلی و خارجی از 20 کشور جهان از 3 تا 6 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار گردید. پروژه "مدیریت چندمنظوره جنگل‌های هیرکانی" نیز به منظور معرفی گروه های بومگردی تشکیل شده در چهار پایلوت پروژه و نیز اطلاع‌رسانی در زمینه فعالیت‌های انجام شده و دستاوردهای این گروه ها در این نمایشگاه شرکت نمود. 

دستاوردهای این پروژه در سالن شماره 41، غرفه 26 در قالب بروشورهای معرفی گروه های گردشگری پروژه، معرفی حیات وحش و حفظ آن بوسیله رونق طبیعت گردی، معرفی اکوتوریسم و پرداخت ما به ازای خدمات اکوسیستمی و توضیحات شفاهی توسط نمایندگان گروه های گردشگری چهار پایلوت به اطلاع علاقمندان رسانده شد.

 

 

پروژه هیرکانی در راستای حمایت از گروه های بومگردی توانمندشده چهار پایلوت  فرصتی در اختیار ایشان نهاد تا با حضور در غرفه این پروژه، مناطق ویژه بومگردی و اقامتگاه های پایلوت های خود، شیوه زندگی چند صد ساله نیاکان و صنایع دستی تولیدی خود شامل انواع کیف‌ها، پارچه های بافته شده توسط زنان روستایی، صنایع دستی چوبی،گیاهان داروئی و خوراکی و غیره را در معرض نمایش و فروش بازدیدکنندگان قرار دهند. شرکت در نمایشگاهی در ابعاد یک نمایشگاه بین‌المللی فرصت مغتنمی برای تجربه کسب و کار دوستدار طبیعت، آشنایی با نحوه برگزاری تورهای بومگردی سامانتدهی شده، درک بهتر بازاریابی و تقاضای مشتریان، و نیز آشنایی بیشتر با ابعاد مختلف منابع ارزشمند طبیعی در جهت ظرفیت‌سازی جوامع محلی بود.