نشست بررسی مشارکت جوامع محلی و اجرای معیشت های جایگزین در پایلوت چهل چای در روز یکشنبه مورخه 13/8/97 با حضور کارشناسان ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری، محیط زیست، میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، تیم مدیریت پروژه هیرکانی و تعدادی از نمایندگان جوامع محلی پیرامون بررسی شکل گیری مشارکت جوامع محلی و اجرای برنامه های معیشت جایگزین در حسینیه روستای ده چناشک حوزه چهل چای شهرستان مینودشت برگزار شد.

در این نشست داریوش بیات مدیر ملی پروژه هیرکانی، ضمن خیر مقدم گویی به مهمانان این نشست به تشریح اهداف ،برنامه ها و اقدامات شکل گرفته توسط این پروژه در حوزه چهل چای پرداخت. مدیر ملی پروژه با اشاره به سند استراتژی توسعه سبز گفت: پایشها و ارزیابی های صورت گرفته در این پروژه براساس فعالیت های مرتبط با منابع طبیعی بوده و به کمک این ارزیابی، ما توانستیم سندی را با عنوان سند استراتژی توسعه سبز تنظیم نماییم. ایشان افزود، این سند برای کل منطقه هیرکانی نوشته شده و در آن یکسری فعالیت ها و اهداف پنج ساله و بیست ساله در نظر گرفته شده است که انتظار می‌رود پس از تدوین به امضای استانداران سه استان گلستان،مازندران و گیلان رسیده و به عنوان یک سند بالادستی  جهت کنترل و نظارت به دستگاه های مربوطه ابلاغ شود.

وی در ادامه گزارشی از دستاوردهای پروژه هیرکانی در مینودشت را ارائه کرد. ایشان در گزارش خود به روند توانمندسازی جوامع محلی با حضور درکارگاه های تسهیلگری، تغییر الگوی کشت، حضور نمایندگان جوامع محلی در نمایشگاه های مختلف، برگزاری کارگاه های آموزشی گردشگری روستایی و پیشرفت های اقتصادی این حوزه اشاره داشت. در پایان این نشست اعضای جلسه جهت بازدید و پذیرایی به اقامتگاه تیلاق که توسط گروهی از بانوان روستای قلعه قافه بالا و متناسب با فعالیت های پروژه هیرکانی راه اندازی شده بود رفتند.